logo
Çağrı Merkezi;
0541 443 06 22
Bize Yazın;
info@edirneotokurtariciotocekici.com

Edirne Kule Radarları Edirne Radar Cezaları İptal mi

Haber radar

Yeni yıla girilmesi ile birlikte "Hız limiti aşmanın cezası ne kadar?  Edirne Radar cezası kaç lira oldu Edirne radar kule radar ceza yazar mı soruların yanıtları merak konusu oldu. Trafik görevlileri, araç seyirlerinin can ve mal güvenliği açısından sorunsuz bir şekilde sağlanması açısından kara yollarında hız limiti uygulamaktadır. Yani Edirne otobüs, minibüs, otomobil, kamyonet gibi çeşitli kara araçları kara yollarında, yol durumuna göre en fazla belirli hızda gidebilirler. Bu sadece sürücünün can güvenliği için değil aynı zamanda Edirne  kara yollarında bulunan her insanın can güvenliği için büyük önem arz etmektedir. Edirne Emniyet ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin imzaladığı protokolle hız limitlerini aşan sürücüler anında belirlenip, interaktif olarak uyarılacak ve caza kesilecek.

İçişleri Bakanlığı, trafik kazalarına karşı “interaktif mesaj” adlı yeni bir sistemi devreye sokmaya hazırlanıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ile İstanbul Ticaret Üniversitesi arasında imzalanan “İnteraktif Uyarı ve İnteraktif Denetim Sistemi” projesi 2018 yılı içinde pilot uygulama olarak başlatılacak. Hızlı limitini aşan sürücüye anında uyarı gönderecek olan “interaktif mesaj” sistemi, araçlara takılacak özel bir cihazla çalışacak. Hız limitini aşan sürücüyü anında tespit edecek olan cihaz, bu durumu sistemin bağlı olduğu merkeze bildirecek. İşte 2018 Radar hız limiti cezaları ve ödeme işlemleri...  YOL DURUMUNU DA BİLDİRECEK Akşam'ın haberine göre bu bildirimin ardından sürücüye “dikkat hız limitini aştınız” mesajı gelecek. Hız limitini aşan sürücülere bu yolla ceza işlemi de uygulanacak. Sistem ayrıca yol durumuyla ilgili bilgilendirme yapacak.Kaza noktaları, buzlanma, yol çalışması ve yağış gibi gelişmeleri de sürücüyle paylaşacak. 


Edirne de belirli noktalarda sivil veya resmi polis ekipleri hız ölçüm cihazları ile beklemekte ve hız sınırını aşan kişilere ceza kesmektedir. İkinci yol ise yollara yerleştirilmiş olan Edirne kule kamera sistemleridir. Bu yöntem ile belirli noktalar arasında konulan kameralar ile mesafe ve hız tespiti yapılır. Şayet belirli noktalar arasını belirtilmiş olan zamandan önce alırsanız hızlı gitmişsiniz demektir ve tarafınıza ceza yazılır. Bu sistemlere Edirne EDS denilmektedir. Üçüncü yöntem ise Edirne gezici araçlarda yapılan uygulamadır. Bu araçlar trafikte seyir halindeyken kimlerin hız sınırını aştıklarını rahatlıkla tespit edebilmektedirler.


2019 Hız Limitleri – Edirne Hız Sınırları Aksi trafik tabelalarında belirtilmediği sürece hız limiti 50 km h dır. Bu hız limitlerinin aşılması durumunda da sürücülere uygulanacak olan cezalar yazımız devamında verilmiştir.  Hız Sınırını %10’dan az aşarsak ceza öder miyim? Radar cezaları uygulanırken sürücüler için belirli hata payları verilmiştir. Bu hata payı tüm hız limitleri için %10 olarak belirlenmiştir. Örneğin 100 hız limiti olan bir yerde 105 ile gitmeniz durumunda tarafınıza ceza yazılmayacaktır. Ancak 110 ile giderseniz ceza ödemek zorunda kalırsınız.